progress_icon

Data założenia postępowania: 2021-07-20

Iławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - Zarząd Gospodarki Lokalami Sp. z o.o.

ul. Jagiellończyka 16

14-200 Iława

NIP: 7441504621

Osoba kontaktowa:

Anna Chudzikowska

tel:

e-mail: zzzzzz@zzzz_et.pl

Modernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Wiejskiej 2A w Iławie wraz z rozbiórką części niskiej budynku.

POSTĘPOWANIE NR Z1/59386

Tryb postępowania: Podstawowy z możliwością negocjacji

Znak sprawy: 6/PN-1/21

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Wiejskiej 2A w Iławie wraz z rozbiórką części niskiej budynku.

Zakres rzeczowy obejmuje:

W ramach remontu i przebudowy przewiduje się w ramach jednego zadania i w jednej procedurze zamówień w systemie „Zaprojektuj i wybuduj” wykonać:

a) Dokumentację projektową niezbędną do wykonania zamówienia (dokumentacja projektowa branży sanitarnej i branży architektonicznej wraz z uzgodnieniem z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków)

b) Dokumentacja geodezyjna powykonawcza po rozbiórce budynku i wykonaniu przyłącza cieplnego;

c) Dokumentacja projektowa na zmianę sposobu użytkowania powierzchni strychu na lokal mieszkalny wraz z uzyskaniem wszelkich uzgodnień i złożenia dokumentacji do Starostwa Powiatowego w Iławie;

d) Robót budowlanych obejmujących remont

1. Kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień CVP:

  • 71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
  • 71321200-6 Usługi projektowania systemów grzewczych
  • 45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych, roboty ziemne
  • 45111000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
  • 45452000-0 Zewnętrzne czyszczenie budynków
  • 45453000-7 Roboty remontowe i renowacyjne
  • 45000000-7 Roboty budowlane
  • 45300000-0 Roboty w zakresie instalacji budowlanych
  • 45310000-3 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
  • 45330000-9 Hydraulika i roboty sanitarne
  • 45331000-6 Instalacje cieplne, wentylacyjne i konfekcjonowania powietrza
  • 45420000-7 Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej
  • 45421000-4 Roboty w zakresie stolarki budowlanej

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu został zawarty w Programie Funkcjonalno - Użytkowym, SWZ oraz wzorze umowy:

1) CZĘŚĆ NISKA:

Budynek do rozbiórki – kubatura: 1.491,90 m2

Część niska budynku posiada jedną kondygnację nadziemną, nie posiada podpiwniczenia. Budynek murowany z cegły ceramicznej pełnej, stropodach drewniany z pokryciem papą asfaltową. Inwestor jest w posiadaniu dokumentacji projektowej na rozbiórkę budynku, decyzji pozwolenia na rozbiórkę. Należy ustanowić kierownika rozbiórki a po wykonanej rozbiórce należy dokonać geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Podczas rozbiórki należy odzyskać część materiałów rozbiórkowych takich jak: stolarkę okienną i drzwiową w dobrym stanie technicznym oraz inne elementy budynku nadające się do ponownego wbudowania (wg wskazania zamawiającego). Należy również odzyskać cegłę z rozbiórki budynku w celu uzupełnień murów w części wysokiej. Po wykonaniu rozbiórki budynku teren należy uprzątnąć i zrekultywować. Materiały z rozbiórki nie nadające się do ponownego wbudowania należy wywieźć oraz poddać utylizacji.

2) CZĘŚĆ WYSOKA:

Budynek do modernizacji w zakresie remontu elewacji, wymiany okien, wykonania instalacji c.o. i c.w.u. oraz węzła cieplnego wraz z przyłączem do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Część wysoka budynku posiada dwie kondygnacje nadziemne oraz strych i jedną kondygnację podziemną, podpiwniczony całkowicie. Dach wielospadowy o dużym kącie nachylenia, pokryty dachówką ceramiczną – stan techniczny dobry, po wymianie pokrycia i przemurowaniu kominów ponad dachem. Budynek posiada jedną klatkę schodową o konstrukcji drewnianej. Na dwóch kondygnacjach mieszkalnych znajdują się po dwa lokale mieszkalne. Na kondygnacji ostatniej powierzchnia strychowa zostanie zaadaptowana na lokal mieszkalny z uwzględnieniem niezbędnego dojścia do istniejącego wyłazu dachowego. Razem liczba mieszkań z adaptacją strychu będzie wynosić 5 szt.

Remont elewacji całego budynku z dociepleniem ściany po rozbiórce (wg potrzeb) części niskiej oraz wykonanie instalacji c.o. i c.w.u. z węzłem cieplnym i wykonaniem przyłącza wysokich parametrów.

Remont budynku głównego przy ul. Wiejskiej 2A w Iławie polegał będzie na:

  • wykonaniu dokumentacji konserwatorskiej powykonawczej na prace będące w zakresie remontu i modernizacji budynku (część wysoka) oraz dokumentację powykonawczą instalacji c.o. i c.w.u., węzła cieplnego i przyłącza – 5 egz.
  • wykonaniu geodezyjnej dokumentacji powykonawczej przyłącza cieplnego – 3 egz.
  • wykonaniu dokumentacji projektowej na zmianę sposobu użytkowania powierzchni strychu na lokal mieszkalny wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i złożenia dokumentacji do Starostwa Powiatowego w Iławie – 5 egz.
  • wykonaniu remontu elewacji wraz z jej czyszczeniem, uzupełnieniem brakujących cegieł oraz wymianą cegły wapienno -piaskowej na cegłę ceramiczną czerwoną (sugerowana z rozbiórki części niskiej) uzupełnieniem fug oraz tynków w miejscach istniejących,
  • wykonaniem izolacji pionowej zewnętrznej ścian piwnicznych wraz z uzupełnieniem cokołu, zamurowania wsypów piwnicznych oraz wykonaniem nowej opaski wokół budynku z kostki betonowej,
  • wymianie okien pozostałych do wymiany na okna PCV, w tym wstawienie jednego okna w miejscu uprzednio zamurowanym,
  • zamurowaniem okienek piwnicznych i wykonaniem w zamian wentylacji typu Z.
  • wykonaniu przyłącza cieplnego do budynku wraz z nową instalacją ogrzewania centralnego i ciepłej wody użytkowej w czterech mieszkaniach zamieszkałych. Należy wykonać podejście do planowanego mieszkania ze strychu – Nr 5 zakończonego skrzynką wodomierzową i ciepłomierzem na części wspólnej budynku, bez wykonania instalacji wewnętrznej tego mieszkania
  • wydzielenie z istniejącego pomieszczenia piwnicznego pomieszczenia węzła cieplnego – roboty budowlane, sanitarne i elektryczne w zakresie zasilania energii elektrycznej dla potrzeb węzła;
  • malowanie klatki schodowej po robotach wraz z remontem schodów drewnianych z naprawą stopni i ułożeniem na stopniach wykładziny PCV z wykończeniem kątownikami aluminiowymi,
  • montaż 3 szt. okien połaciowych pomiędzy krokwiami na powierzchni strychu w celu doświetlenia planowanego lokalu mieszkalnego uzyskanego przy zmianie sposobu użytkowania strych na lokal mieszkalny
  • na strychu – przedłużenie wywiewki pionu kanalizacyjnego ponad dach
  • wykonanie dokumentacji projektowej na zmianę sposobu użytkowania powierzchni strychu na lokal mieszkalny wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i złożenia dokumentacji do Starostwa Powiatowego w Iławie – 5 egz.

3. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji konserwatorskiej uzgodnionej z wojewódzkim konserwatorem zabytków, ustaleń ze SWZ, zgodnie obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną oraz minimum 36 miesięcznym okresem gwarancji.

4. Wykonawca może zaoferować produkty „równoważne” pod warunkiem, że ofertowane produkty posiadają parametry techniczne i jakościowe, co najmniej takie same, jak wskazane w dokumentacji projektowej lub w innych dokumentach. Wykonawca, który oferuje produkty równoważne jest obowiązany wykazać, że produkty te spełniają wymagania określone przez Zamawiającego

5. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2020 poz. 1333 z późn. zm.).

6. Zamawiający zaleca Wykonawcom dokonanie wizji lokalnej w terenie przed przystąpieniem do przygotowania oferty, celem sprawdzenia warunków związanych z wykonaniem prac będących przedmiotem zamówienia oraz celem uzyskania wszelkich dodatkowych informacji koniecznych i przydatnych do oceny prac, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania zamówienia. Koszty związane z przeprowadzeniem wizji w terenie ponosi Wykonawca.

7. W związku z powyższym Zamawiający informuje, że udostępni Wykonawcom teren przyszłej budowy celem przeprowadzenia wizji lokalnej, w czasie dogodnym dla Wykonawców tj.w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 14:00. Wykonawca winien każdorazowo poinformować Zamawiającego o terminie wizji w formie telefonicznej lub pisemnej.

  1. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom).
  2. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
  3. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców. (pkt. 12 formularza ofertowego – załącznik nr 1 do SWZ)
  4. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 102 ust. 1 ustawy Pzp wymagania, o których mowa w przywołanym przepisie, Zamawiający określił w Programie funkcjonalno - użytkowym, stanowiącym załącznik do SWZ.

12. Wykonawca ze środków własnych zakupi i dostarczy na budowę wszelkie elementy, urządzenia i materiały konieczne do wykonania robót budowlanych, instalacji, jak również przeznaczone do robót przewidzianychw dokumentacji projektowej.

13. Elementy wyposażenia (urządzenia) oraz materiały muszą być produktami należytej jakości, fabrycznie nowymi, kompletnymi, nieużywanymi, wolnymi od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych.

14. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie programu funkcjonalno - użytkowego, SWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego, a także z obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną wraz z okresem gwarancji i rękojmi.

15. W przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, Zamawiający wymaga w związku z art. 100 ustawy Pzp, by przedmiot zamówienia był wykonany z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych.

16. Rozwiązania równoważne:

1) równoważność - rozwiązanie o tym samym przeznaczeniu, cechach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych odpowiadających cechom technicznym, jakościowym i funkcjonalnym wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia, lub lepszych, oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem;

2) w przypadku wskazania w dokumentacjach zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, a także norm, aprobat technicznych oraz systemów odniesienia, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacjach zamówienia pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z dokumentacjami projektowymi, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, oraz SWZ oraz będą zgodne pod względem:

a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych),

b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),

c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),

d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane hydrauliczne, charakterystyki liniowe, konstrukcje itd.),

e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,

f) standardów emisyjnych,

g) izolacyjności cieplnej;

3) rozwiązanie równoważne musi pozwalać na zrealizowanie zakładanego przez Zamawiającego celu poprzez parametry wydajnościowe i funkcjonalne, mające wpływ na skuteczność działania, takie same lub lepsze od wskazanych wymagań minimalnych;

4) Wykonawca zobligowany jest do wykazania, że oferowane rozwiązania równoważne spełnią zakładane wymagania minimalne;

5) w celu zachowania zasad neutralności technologicznej i konkurencyjności dopuszcza się rozwiązania równoważne do wyspecyfikowanych, przy czym za rozwiązanie równoważne uważa się takie rozwiązanie, które pod względem technologii, wydajności i funkcjonalności nie odbiega lub jest lepsze od technologii funkcjonalności i wydajności wyszczególnionych w rozwiązaniu wyspecyfikowanym;

6) dodatkowo, wszędzie tam, gdzie zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie Prawo Zamówień Publicznych (zwana dalej ustawą), Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych takich samych lub lepszych niż wymagane przez Zamawiającego w dokumentacjach. Zamawiający informuje, że w takiej sytuacji przedmiotowe zapisy są jedynie przykładowe i stanowią wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać składniki użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów i urządzeń, estetyka itp.) jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy), konkretny produkt lub materiały przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego w ramach przedmiotu zamówienia materiały, elementy, systemy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego oraz zwrócić się z zapytaniem czy Zamawiający uzna zaproponowane rozwiązania za równoważne przy współudziale autora dokumentacji projektowej. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te rozwiązania wraz z ofertą;

7) Stosownie do treści art. 95 ust.1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia polegających na bezpośrednim fizycznym wykonywaniu prac: roboty rozbiórkowe, prace elewacyjne konserwatorskie, wymiana stolarki okiennej, roboty sanitarne c.o. i c.w.u. oraz przyłącza cieplnego, o których mowa w dokumentach postepowania na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa wyżej oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa wyżej oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały zawarte załączniku nr4 wzór umowy do SWZ.

8)Wykonawca zapewni odpowiednie warunki sanitarno-epidemiologiczne zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie zapobiegania COVID 19.





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...